האסתטיקה של הסרת שיער

כולנו רוצים להיראות במיטבנו. כולנו רוצים להיות יפים. יש כאלה שנוטים לזלזל, כלפי חוץ, במי שעושה מאמצים ניכרים להיות יפה ואסתטי, אבל אין לכך כל הצדקה. לא רק שיופי חיצוני אינו מתנגש ביופי פנימי, אלא שהנטייה ליופי ולאסתטיקה טבועה בכולנו. כולנו אוהבים דברים נאים ומושכים. אנו יכולים למצוא יופי באישה ובאיש, בפרחים, ביצירת אומנות, בבעל חיים, בטבע. כמעט בכל אשר נפנה עיננו נמשכות מאליהן להביט ולראות את הטוב והיפה. יופי נחשב פעמים רבות לבן לווייתם של ההרמוניה והסדר. יופי משדר בריאות ועלומים ומחקרים מראים שגם ילדים קטנים אוהבים להביט באנשים יפים. היופי הוא בעיני המתבונן? מה שבטוח זה שהמתבונן מחפש את היופי.

אסתטיקה בגוף, אסתטיקה בנפש

היוונים הקדמונים אהבו אידיאלים, ולא פחות מכך הם אהבו יופי ואסתטיקה. הם התרשמו מאוד מיופי בכל צורותיו והיטיבו לבטא אותו ביצירות אומנות, בארכיטקטורה, במחזות וגם במיתולוגיה העשירה שעיצבו.

בעולם המודרני, בייחוד בעולם המערבי, ניכרת עד היום השפעת מודל היופי והאסתטיקה היווני. למעשה, בתרבות המודרנית ישנה נהירה גדולה יותר לעבר היפה ולו משום שבזכות אמצעי התקשורת ההמוניים, האינטרנט ומסעי הפרסום חובקי העולם, אנו נחשפים ליופי ובייחוד ליופי האנושי, ביתר שאת.

יופי ואסתטיקה ניתן למצוא בכל מקום ובמגוון של צורות. יופי יכול להשתקף במראה עיניים – באדם יפה, בחפץ נאה, בצורה גיאומטרית סימטרית; במשמע אוזניים – ביצירה מוזיקלית, בקול נעים; וגם ברעיון הרמוני, נאה ומיוחד.

העולם המודרני לא רק חושף אותנו לשפע של דברים יפים, הוא גם מאפשר לנו להיות יותר נאים ואסתטיים, במגוון של אפשרויות. כמעט תמיד נעדיף לשלב יופי, בכל אשר סובב אותנו. מהי אופנה ולבוש יפה, אם לא בגד נאה? ועיצוב שיער האין הוא דבר יפה ואסתטי? גם באומנות ובתרבות אנו מחפשים אחר הנאה והיפה – בסרטי הקולנוע, בקונצרטים, בספרים בעלי עטיפה נאה, בסמארטפונים מעודנים ובתמונות יפות.

ובעולם מלא בדברים נאים, האין זה אך טבעי שנרצה גם אנו להיות נאים ככל שמתאפשר לנו? אחת הדרכים הקלות ביותר לשפר את הרגשתנו היא להתלבש יפה, להריח טוב, להיראות טוב.

הסרת שיער בלייזר – להיראות טוב לתמיד

מכשיר מתקדם להסרת שיער בלייזר אושר לשימוש בארצות הברית לפני יותר מחמש עשרה שנה. מאז ועד היום, מיליוני נשים וגברים ברחבי העולם העלימו בקלות את השיער המיותר מגופם, ושיפרו לאין ערוך את שביעות רצונם מעצמם. מטופלים רבים מספרים שהסרת שיער בלייזר אולי לא עשתה מהפך שלם בחייהם, אבל היא שיפרה את איכות חייהם במידה ניכרת.

הסרת שיער בלייזר נעשית, כמה לא מפתיע, באמצעות קרני לייזר. אבל כיצד מצליחה קרן לייזר לסלק בהצלחה כה מרובה את השיער המיותר? הפלא נעשה באמצעות היכולת של קרן הלייזר לעבור בקלות מבעד לעורנו, להגיע לבסיס השערה ולחמם חומר הנקרא מלאנין (זהו גם אותו החומר המעניק לשיערנו את צבעו).

כדי להגיע לאפקטיביות מירבית יש לחזור על הטיפול, לאחר זמן. בטיפול אחד אין אפשרות לחשוף את כל השיער המיותר לקרני הלייזר ולכן תגיע המטופלת ויגיע המטופל למכון, לכמה מפגשים בהתאם לצורך.

יעילות הטיפול של הסרת שיער בלייזר תלויה בגוון העור ובצבע השיער של המטופלים. אנשים שצבע שיערם בהיר במיוחד לא יגיבו, בדרך כלל, בצורה אופטימאלית לטיפול וזאת מפני שקרן הלייזר תתקשה לעשות הבחנה בין צבע עורם הבהיר לצבע שיערם. לילדים קטנים ולנשים בהיריון אסור לקחת חלק בטיפולי הסרת שיער בלייזר והם יאלצו להתאזר בסבלות, אם ירצו גם הם להיפטר מהשיער המיותר.

כתיבת תגובה