היסטוריית קרן הלייזר

הסרת שיער בלייזר היא השיטה המתקדמת ביותר ונראה כי אין תחום שמעורר כל כך הרבה הדים כמוהו. הסרת שיער בלייזר כוללת מכונות וטכנולוגיות רבות ושונות, אשר ממשיכות להתפתח מאז שהומצאו לראשונה סביב שנת 1995 בקירוב. בניגוד לשיטות אחרות , שיטה זאת אינה קופאת על שמריה ומציעה לצרכנים הנלהבים פתרון אידיאלי לבעיית השיער המיותר.

מלבד הסרת שיער בלייזר, משמשת טכנולוגיה זאת למגוון רחב של שימושים בעולם הרפואה, ביניהם הסרת משקפיים, המסת ציסטות, טיפולי עור שונים, הסרת קעקועים ואפילו ניתוחים בסדרי גודל משתנים. טכנולוגיה זאת,  מאופיינת בדיוק רב המתאים לפעולות עדינות. יחד עם זאת, מתאפיינות קרני הלייזר ביכולת רבה של אור ההופך לחום ולכן יעילות מאוד במגוון רחב של פעולות כירורגיות.

קרן לייזר

התפתחות טכנולוגית מרשימה

הסרת שיער בלייזר הומצאה לפני בערך 15 שנים, אז הציעה לקהל הרחב הסרת שיער לצמיתות רק לבעלי עור בהיר. אורך הגלים היה אז גדול יחסית בהשוואה למכונות כיום, מה שחייב כמות טיפולים גדולה יותר ופחות אחוזי הצלחה בהסרה לצמיתות של השיער. בעלי עור כהה לא יכלו לעבור טיפולים כיוון שהמכונות לא יכלו לזהות את השיער על גבי העור ואף יכלו לגרום לכוויות ולתופעות לוואי נוספות.

המכונות הראשונות היוו חידוש והמטפלים עדיין לא ידעו להצביע על תופעות לוואי מה שהביא לחסרון משמעותי. המחירים היו גבוהים במיוחד ורק מכונים מעטים הציעו טיפולים בתחילה. מכונות הדור השני של הסרת שיער בלייזר היו בעלות קרניים מעט יותר קצרות ולכן אפקטיביות יותר בהסרת שיער. מכונות אלו מתאימות גם לבעלי עור בהיר (אך לא ג'ינג'י או לבן ממש) והן עדינות יותר מהדור הראשון. במקביל יותר ויותר בתי עסק בתחום האסתטיקה החלו לרכוש אותן ולטפל באמצעותן, כך שהסרת שיער באמצעות לייזר הפכה להיות נפוצה במיוחד בתקופה זאת.

לייזר

חדשנות ועדינות

כיום, הודות להתפתחות טכנולוגית מרשימה, מתאימות מכונות של הסרת שיער בלייזר גם לבעלי עור כהה, ולבעלי עור רגיש בניגוד לעבר. זאת מכיוון שכיום אורך הגלים קצר וניתן להתאימו באופן ספציפי לכל מטופל. מכונות אלו עדינות מאוד ומציעות הסרת שיער לצמיתות של 80% בממוצע – אחוז גבוה למדי, גם באזורים עדינים במיוחד. עובדה זאת הופכת את הסרת שיער בלייזר לשיטה הפופולרית ביותר להסרת שיער לצמיתות כיום.

סגור לתגובות.