הסרת שיער בלייזר בשיטת ELOS

תעשיית הסרת השיער המיותר לצמיתות נעשתה פופולארית יותר ויותר, שכן כל אחד מעוניין להיפטר מהשיער המיותר מבלי "להתעסק" בזה כל הזמן. הסרת שיער בשיטת ELOS  עובדת בעזרת השילוב של טכנולוגיית קרן/ אנרגיית אור של אינפרא אדום יחד עם זרם חשמלי.

החדשנות בשיטה

הסרת שיער בשיטת ELOS , או בשמה המלא של השיטה,  Electro-Optical Synergy, הינה שיטה חדשנית, יעילה ובעלת תוצאות מוכחות בקרב רבים ברחבי הארץ ובעולם. אותה אנרגיה אותו מפיק המיכשור המתקדם חודרת עד לשכבת הדרמיס בעור וגורמת להתחממות זקיק השערה עד הסרת השערה ונטרול אותו זקיק שיער בשל הפסקת זרימת הדם אליו. הפעולה הינה פעולה פשוטה בה מעבירים את המכשיר על גבי העור וה"הבזקים" אותם מפיק המכשיר הם אותה אנרגיה של הסרת השיער בשיטת ELOS. החזרה על אותה הפעולה מספר פעמים, ברצף אחיד ובהתאם לצורך, מבטיחה ברובם המוחלט של המקרים עור חלק, ללא צמיחתו מחדש של האזור בו התבצע הטיפול. התוצאה היא היעלמותו או הפסקת צמיחתו של השיער באזור זה.

התופעות השונות בשיטת ELOS

תופעת הסרת שיער בלייזר לנשים היא תופעה מוכרת ופופולארית אך כיום, עם המודעות הגבוהה של הגבר הישראלי ובהתאם לצורך כמובן, גם הסרת שיער בלייזר לגברים הינו ענף פורח ומבוקש, הסרת שיער בשיטת ELOS מתאימה לגברים ונשים כאחד.

ישנם שיטות מגוונות להסרת שיער, אך בהסרת שיער בלייזר סיכונים רבים. אם השיטה אינה מתאימה למטופל או אם השימוש בטכנולוגיה אותה מפעילים לא נעשה באופן מקצועי ואחראי, המטופל שבסך הכל רצה להיפטר מהשיער המיותר לצמיתות נחשף לסיכונים שונים.

מהם הסיכונים

בין אותם סיכונים, קיימת האפשרות להיווצרות כוויות על האיזור המטופל בהסרת שיער בלייזר, בשל קרן לייזר בעלת עוצמה גבוהה מידי או בשל רגישות העור של אותו מטופל ספציפי. אנשים בעלי גוון עור כהה או בעלי גוון שיער כהה יהיו חשופים עוד יותר להיווצרותם של אותן כוויות לא רצויות ולרוב יופיעו אצלהם גירויים שונים ועור אדום זמן ממושך לאחר טיפול הסרת שיער בשיטת הלייזר.

בנוסף, תפעול לא מקצועי של הסרת השיער בלייזר עלול לגרום לבעיות כמו עידוד צמיחתו של השיער, צמיחת שיער דקיק אותו לא יהיה ניתן להסיר יותר בשל דקיקותו וצמיחת שיער לא אחיד, כלומר, המשך צמיחת השיער באזור המטופל, בשילוב חלקים באותו האזור בהם לא יצמח שיער.

במקרים קיצוניים וקשים עוד יותר יסבול המטופל מבעיות פיגמנטציה באזור מהטופל ויבחין בשינויים לא אחידים בצבע עורו.

הסרת שיער בשיטת  ELSO בטוחה ביותר. השיטה אינה עלולה לגרום לסיכונים הקיימים בהסרת שיער בלייזר ואין כל חשש מלהשתמש בה כדי להיפטר מהשיער המיותר. בנוסף, מתאימה השיטה גם למטופלים בעלי סוגי עור שונים או גווני עור שונים בשל השילוב בין שתי האנרגיות (אינפרא אדום וזרם חשמלי) המאפשר להתאים את הטיפול למטופל/ת ללא בעיה ובקלות רבה.

סיכום

הסרת שיער בשיטת ELOS ידידותית עד כדי כך שכיום, מלבד הקליניקות ומוקדי הטיפול השונים, קיימים גם מכשירים בייתים הפועלים בשיטה, אותם יכול כל אדם לרכוש לשימוש ביתי. יש לציין כי אותם מכשירים ביתיים פחות עוצמתיים ודורשים מספר סדרות/ חזרות טיפולים גבוהה יותר מהדרוש בקליניקה מוסמכת לטובת התוצאה הדרושה.

כתיבת תגובה