המתנה המושלמת לחגים

טיפול הסרת שיערבמסורת היהודית ישנן שתי תקופות המהוות סמל להתחדשות: ראש השנה (ובכלל כל חודש תשרי על שלל חגיו) ופסח (ואיתו האביב באופן כללי). תקופות אלה הן זמן אידיאלי לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר, גם לשם שדרוג המראה במסגרת ההתחדשות הכללית, וגם על תקן מתנה לחג שנעניק לעצמנו (והיש מתנה טובה ממימוש חלום, השגת מראה נחשק וחיזוק הדימוי העצמי?)

הסרת שיער בלייזר היא סדרת טיפולים שמיועדת להסיר שיער באזור אחד או במספר אזורים בגוף. מספר הטיפולים תלוי בצפיפות השיער, בצבעו ובעובי כל שערה באזור המטופל, ובעיקרון נע בין שישה לעשרה פחות או יותר. חשוב להדגיש כי כמעט ולא כרוכים סיכונים בהסרת שיער בלייזר, וגם תופעות הלוואי (אדמומיות, כוויות קלות, תחושת צריבה, נפיחות קלה ורגישות גבוהה יותר באזור המטופל) הן מינוריות ונסבלות – ובמיוחד כשמדובר במטרה ראויה ובתוצאות המצדיקות התמודדות עם מעט קושי.

הסרת שיער – רק בלייזר

לפעמים נדמה כי מספר השיטות להסרת שיער הוא כמספר השערות בגב שעיר במיוחד – סכין גילוח, שעווה, אפילציה, מכונת מריטה חשמלית, קרן אינפרא אדומה ועוד ועוד – אבל הסרת שיער בלייזר היא השיטה האפקטיבית ביותר, זו שכרוכים בה הכי פחות כאבים וזו שמסירה את השיער למשך הזמן הארוך ביותר (אם כי הסרת שיער לצמיתות היא עדיין בגדר חלום בלתי ממומש והבטחה שאין לה אחיזה במציאות, אם כי למרבה הצער חלק מהמכונים להסרת שיער בלייזר או בשיטות אחרות נוהגים להתהדר בה על-מנת למשוך לקוחות).

מדוע רצוי להימנע מהסרת שיער בלייזר בקיץ?

לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר אסור לחשוף את העור לשמש – ובקיץ הישראלי גם מי שלא מגיע מדי יום לים כדי להשתזף עדיין נחשף לכמויות גבוהות של שמש, והדבר עלול לפגום בתוצאות הטיפול ולהזיק לעור.

המחשה להסרת שיער בלייזרהעיקרון לפיו עובד טיפול הסרת שיער בלייזר הוא שקרן הלייזר "תוקפת" את בסיס השערה (מתחת לעור) באמצעות חום ובעצם מונע ממנה לצמוח. על מנת שהקרן תחמם את השערה אך לא את העור, יש הכרח כי השיער יהיה כהה יותר מהעור סביבו. זו גם הסיבה בעטיה שערות בהירות לא ניתנות להסרה באמצעות מכשיר לייזר, ובנוסף בעלי עור כהה במיוחד גם כן אינם יכולים לעבור הסרת שיער בלייזר.

במהלך הקיץ העור של כולנו כהה יותר, ואילו בסביבות פסח, אחרי החורף, הוא בהיר יותר, וכך גם בתקופת חגי תשרי – אלא אם כן השתזפתם עמוקות במהלך הקיץ, ובמקרה כזה עדיף שתמתינו עד אחרי החגים כדי שהשיזוף יתחיל כדרכו של שיזוף לדהות, שכן אחרת הסרת השיער בלייזר לא תהיה אפקטיבית דיה (ובמקרים קיצוניים כדאי אפילו לחכות עד פסח).

יתרון נוסף הוא שבסוף הקיץ (תקופת ראש השנה-סוכות בואכה הסתיו) ובחורף, בדרך כלל נרשמת ירידה במחירים של הסרת שיער בלייזר, והסבירות למצוא מבצע משתלם עולה – כך שגם השיקול הכלכלי מצביע לטובת החגים (וחוץ מזה בחגים בכל מקרה אנחנו קונים לעצמנו מתנה, אז במקום עוד זוג נעליים או אגרטל למה שלא נשקיע בגוף שלנו?)

הסרת שיער בלייזר – לא לנשים בלבד

הסרת שיער בלייזר לגברים הפכה בשנים האחרונות לפופולארית לא פחות מהסרת שיער בלייזר לנשים.

מכשיר להסרת שיער בלייזרהאזורים הפופולאריים ביותר להסרת שיער אצל גברים הם הכתפיים, העורף והגב וכן החזה והבטן. עבור גברים במיוחד כדאי לעבור הסרת שיער בלייזר בסתיו או לקראת האביב (או אפילו בחורף), שכן גברים רבים נוטים להסתובב בקיץ בלי חולצה, חשופים לקרינת השמש, והשילוב בין הקרינה לבין הסרת שיער בלייזר מפלג הגוף העליון עלול לגרום לעור נזקים.

כתיבת תגובה