הסרת שיער בשעווה

הסרת שיער בשעווה,  היא שיטה פופולארית ושימושית להסרת שיער, לשיטה זו יש חסרונות ויתרונות, אך היתרונות הרבים שלה גורמים לכך שנשים רבות ברחבי העולם מסירות היום שיער בעזרת שעווה.

איך מתבצעת הסרת שיער בעזרת שעווה

הורדת שיער בשעווה מתבצעת ע"י מריחה של השעווה על האזור הרצוי בגוף, והידוק של רצועת בד או רצועת נייר אל העור, לאחר מכן יש למשוך את רצועת הבד באופן מהיר וכנגד כיוון צמיחת השיער, יש מי שמשתמש בשעווה קרה, ויש מי שמשתמש בשעווה חמה, ההבדל בין שתי סוגי השעוות הוא שהשעווה החמה מתאימה לאזורים עדינים ורגישים כמו המפשעה, או בית השחי שגורמים לכאב רב יותר בעת הסרת השיער.

מהם היתרונות של הורדת שיער בשעווה ?

  • בעזרת שעווה ניתן להוריד שיער כמעט מכל אזור בגוף.
  • הורדת שיער בשעווה היא שיטה זולה יחסית משום שהיא מאפשרת לנו להוריד בבת אחת כמות גדולה של שיער.
  • הסרת שיער בשעווה היא אמנם שיטה שיעילה רק לטווח הקרוב, אולם היא עדיין טובה יותר מגילוח או מקרם להסרת שיער.
  • מי שמסיר שיער באמצעות שעווה יכול להיות רגוע מאי צמיחת שערות למשך מס' שבועות.
  • מי שתתמיד  להסיר שיער בשעווה יש לה סיכוי להנות בהמשך מצמיחה דלילה של שיער ומשערות דקות.
  • ·  כל אישה יכולה להסיר שיער בביתה בזמן שנוח לה והיא אינה צריכה ללכת לקוסמטיקאית או למכון יופי, יש היום ערכות מיוחדות של רצועות שעווה שניתן להשתמש בהן בבית.

מהם החסרונות ?

  • זהו תהליך כואב ולא נעים.
  • יש היום בשוק שפע של שיטות להסרת שיער  ואם ננסה להשוות בין הסרת שיער בשעווה לבין הסרת שיער בלייזר  הרי שהשיטה הראשונה היא יעילה רק לטווח הקצר ואילו השיטה השניה יעילה לטווח הרחוק.
  • הסרת שיער בשעווה תהיה אפקטיבית רק אם נחכה כל פעם עד שיצמחו שערות חדשות.

חשוב שנדע שלא כל אחת ולא כל אחד יכול לפנות לשרות של הסרת שיער בשעווה, יש נשים ו/או גברים שאינם יכולים להסיר שיער לא רצוי בעזרת שעווה, אנשים אלו הם מי שיש להם עור פצוע או עור דק שעלול להיפצע במהלך תהליך הסרת שיער בשעווה. גם מי שעובר טיפולים רפואיים שונים כמו  קבלת סטרואידים, או תרופות הכוללות את החומר רוקוטן מומלץ להם לא להסיר שיער מגופם באמצעות שעווה משום שתרופות אלו גורמות לעור הגוף להיות דק ויבש ולכן התהליך של הורדת שיער באמצעות שעווה עלול להיות בלתי מוצלח ולגרום נזק לעור.

בעשור האחרון עם התפתחות הטכנולוגיה של הסרת שיער בלייזר , עולה מספרם של הנשים והגברים להסיר שיער מגופם באמצעות טכנולוגיית הלייזר, יש כאלו שמזמינים טיפול של הסרת שיער ברגליים, ויש כאלו שיעדיפו להזמין טיפול של הסרת שיער בפנים אבל עדיין מרבית הנשים ממשיכות להסיר שיער מגופן באמצעות השיטה הותיקה והמסורתית של שימוש בשעווה ורצועות הבד.

סגור לתגובות.