התנהלות בין הטיפולים

בניגוד לשיטות ישנות להסרת שיער כמו לדוגמה גילוח, שעווה או שימוש במשחות שונות, הסרת שיער בלייזר דורשת מחויבות מסוימת לתהליך בכדי למקסם את התוצאה ולזכות בגוף החלק הנכסף. סיבה זאת נובעת בשל האופן שבו מוסר השיער באמצעות קרני הלייזר אשר חודרות מבעד לעור ומשמידות את זקיקי השיער. אל תהליך זה של הסרת שיער בלייזר חשוב להתייחס ברצינות, לעקוב ולמלא אחר ההוראות וההמלצות.

הסרת שיער בלייזר בפנים

הסרת שיער בלייזר נמשכת לאורכם של כמה טיפולים, ולמעשה מדובר על תהליך שעם התקדמותו יותר ויותר שערות מוסרות לצמיתות. אי ציות להנחיות השונות בנוגע להתנהלות בין הטיפולים עשויה לפגוע באפקטיביות של הטיפול מבחינת דיכוי הצמיחה ואף לעודד תופעות לוואי שונות. לכן, מומלץ להתייחס אל הסרת שיער בלייזר כאל תהליך שיושלם במהירות המירבית ובאופן המקסימלי רק תוך קשב רב.

שיטות להסרת שיער

שימור דיכוי הצמיחה בזמן תהליך הסרת שיער בלייזר

כיוון שתהליך הסרת שיער בלייזר מתבצע תוך פגיעה בשורש השערה, חשוב שלא "להתערב" ולשבש אותו באמצעות ניסיונות מנוגדים להסרת שיער מהשורש, כמו שעווה, אינפרא אדום, פינצטה או מחט חשמלית – כולן שיטות אשר מיועדות להסרה עמוקה של השיער. האמצעי היחיד שבו ניתן להסיר את השיער בין טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא גילוח, שאף נדרש בכדי לייעל את זיהוי השערות על ידי קרני הלייזר.

הסרת שיער בלייזר בפנים

בנוסף, בתחילת תהליך של הסרת שיער בלייזר מומלץ לשמור על טווחי זמן קבועים בין הטיפולים של בין חודש וחצי לחודשיים וחצי בכדי שלא להעמיס על העור, לא לעודד תופעות לוואי כגון אדמומיות או קילוף ולתת לשערות מספיק זמן לצמוח בין הטיפולים בכדי שלא להגיע לחינם. אחרי הטיפולים הראשונים של הסרת שיער בלייזר, מתרחבים טווחי הזמן וניתן להגיע לטיפולים כאשר מתעורר הצורך, מה שיכול להיות אפילו פעם בארבעה – חמישה חודשים בלבד בשל הצמיחה האיטית.

מניעת תופעות לוואי של הסרת שיער בלייזר

ההנחייה העיקרית במסגרת הסרת שיער בלייזר היא הימנעות משיזוף ומשמש יוקדת בין הטיפולים. חשוב שלא להשתזף או להגיע עם עור צרוב לטיפולים כיוון שהדבר יפריע לזיהוי השערות על ידי קרני הלייזר ויפגע בניגוד הגוונים. בנוסף, שימוש בקרני לייזר על עור כהה עשוי להיות מסוכן כאשר מדובר על חלק מהמכונות ויכול לגרום לכוויות. בנוסף, היחשפות לשמש מיד לאחר טיפולי הסרת שיער בלייזר עשויה לעודד פיגמנטציה – נזק שקשה עד בלתי ניתן לתקן.

סגור לתגובות.