יתרונות בשיטות שונות להסרת שיער בלייזר

בין הנישות המתפתחות ביותר של עולם היופי והאסתטיקה, נמצא תחום הסרת השיער. מזה שנים רבות שנשים ואפילו גברים משקיעים זמן וכסף רב בכדי לזכות בגוף מושלם נטול שיער. לכן, מציע השוק שיטות רבות, ביניהן הסרת שיער בלייזר – השיטה המתקדמת ביותר נכון להיום. לכל האמצעים השונים להסרת שיער, יתרונות וחסרונות אשר חשוב להכיר היטב לפני בחירה באחד מהם.

טיפול הסרת שיער

באופן עקרוני, ניתן לחלק את השיטות השונות להסרת שיער לשתי קבוצות – כאלו שמסירות את השיער לצמיתות, וכאלו שמסירות את השיער באופן שטחי שאינו מדכא את הצמיחה. השיטות האפקטיביות להסרת שיער, כמו הסרת שיער בלייזר ודומותיה, מתבצעות רק על ידי אנשי מקצוע, בניגוד לקבוצה השניה, שיכולה להתבצע גם באופן עצמאי. עובדה זאת מהווה גם יתרון לטובת השיטות האפקטיביות בשל המקצועיות שבתהליך, אך גם חסרון, כיוון שישנן כאלו המעוניינים בפתרון זמין ומבלי להיות תלויים בגורם חיצוני.

דיכוי צמיחת השיער

היתרון העיקרי של שיטות להסרת שיער לצמיתות, כמו הסרת שיער בלייזר, אפילציה (מחט חשמלית), מכונות אינפרא אדום וכ"ו, הוא כמובן דיכוי הצמיחה עד כדי הסרת לצמיתות של 80% בממוצע של השיער, לעומת שאר השיטות שבכלל לא מציעות היבט זה במסגרתן. מאפיין זה של הסרת שיער בלייזר ודומייה מונע תלות מתמשכת בשיטות אחרות של הסרת שיער ומסםק ראש שקט ונוחות רבה לטווח ארוך ביותר.

הסרת שיער בלייזר

יחד עם זאת, הסיבה ששיטות אלו כה אפקטיביות טמונה בתהלך הטיפולים הפולשני – כל אחת מהשיטות , חודרת אל תוך האפידרמיס ופוגעת בשורש השערה. תהליך זה עשוי לגרום לתופעות לוואי ששיטות שטחיות אינן גורמות, כמו עידוד צמיחה במקום שיבושה, פגיעה ברקמות, כוויות או פיגמנטציה. חשוב לזכור כי מדובר על תופעות לוואי נדירות אמנם אך עדיין אפשריות.

מהלך טיפולי הסרת שיער בלייזר ודומייה

שיטות להסרת שיער לצמיתות כמו הסרת שיער בלייזר או אפילציה עשויים לגרום לכאב במהלך הטיפולים, בניגוד לשיטות שטחיות כמו משחות או גילוח. בנוסף, טיפולי הסרת שיער בלייזר נמשכים זמן רב בהתאם לאיבר המטופל, בניגוד לגילוח או שעווה. יחד עם זאת, בשל האפקטיביות הרבה של טיפולים פולשניים, יורד טווח הזמן בין טיפול לטיפול כד אשר אין בהןם צורך יותר, בניגוד לגילוח או שעווה, שאינם מדכאים את הצמיחה ויוצרים תלות גבוהה.

ולבסוף, העלות של הסרת שיער בלייזר או של שיטות אחרות להסרת שיער לצמיתות גבוהה משמעותית בהשוואה לשיטות שטחיות, למרות שמדובר על תקופה מוגבלת של טיפולים שבסופם אין בהם או באחרים יותר צורך.

סגור לתגובות.