לייזר בין הצבעים

זה שנים רבות מסירות הנשים את שיער גופן במגוון שיטות ואמצעים. לאחר מאבקים ארוכים וכואבים  עם השערות הסוררות מגיעות רבים למסקנה כי הסרת שיער בלייזר הינה השיטה הטובה והיעילה ביותר כדי להפטר משיער הגוף המטריד. דרך זו עדיפה על פני שימוש במשחות שונות , גילוח, אשר מחזק את השערה, השעווה המסורבלת והחוט הכואב. הסרת שיער בלייזר לנשים עזרה לרבות להשתחרר מהנטל ובזבוז הזמן בעיסוק עם השער וגרמה לרבות להרגיש חלקות ונינוחות יותר. כבר מספר שנים ניתן לומר זאת  גם לגבי המין הגברי. הסרת שיער בלייזר לגברים נתפשה אומנם  בתחילת דרכה כלא גברית אך כיום היא מקובלת ביותר. גברים חלקים נהנים מגוף בעל מראה פחות מיוזע והרבה יותר נקי.

כיצד פועלת הקרן?

קרן הלייזר משדרת לשורש השערה וחימומה גורם למותו של השורש. חשוב לציין כי אין השיער מוסר לצמיתות. אין אמת בדבר הפרסומים, אך הטיפול  בלייזר ידלדל באופן משמעותי ביותר (כ-80%) משיער הגוף. במקרים של עור רגיש אשר הופך אדמומי לאחר גילוח או שעווה , תשפר הורדת השיער בלייזר את מראה העור ותשווה לו מראה ותחושה חלקה. לדוגמא, אישה שבעבר הורידה את השיער המיותר בעזרת גילוח וחשה אי נוחות כאשר ליטף בן זוגה את רגלה , תרגיש  לאחר הטיפול נוח עם עצמה בעת מגע ידו.ההנחיות  להסרת שיער בלייזר אינן מסובכות- על המטופל לגלח את המקום עליו תוקרן קרן הלייזר, על אזור זה יימרח קרם וג'ל כדי לקרר את העור.לאחר הטיפול ייתכן והעור יהיה אדמדם לזמן קצר. חשוב לא להיחשף לשמש לכל אורך הטיפול. ייתכן והדבר יתמשך על פני זמן, אך מדובר בהקרבה השווה את התוצאות.כמו כן, חשוב מאוד להתאים את קרן הלייזר לגוון עורו של המטופל, שכן הסרת שיער בלייזר  על עור בהיר לא תפעל כראוי על אור כהה וגרוע מכך- היא תזיק לו ותצור בו כוויות.

עור בהיר ועור כהה

מבחינת חשיבות התאמת מכשיר הטיפול, לא קיימים הבדלים בתהליך הסרת שיער בלייזר לגברים והסרת שיער בלייזר לנשים . כן חשובה ההקפדה על ההתאמה לגוון העור- כהה או בהיר . מספר הטיפולים משתנה בין מטופל למטופל לפי צפיפות וכהות השערה. קרני לייזר אשר יתאימו לעור בהיר יהיו קרניים בעלות  גל קצר, אלו יקלטו את הפיגמנט של השערה באופן הטוב ביותר. ככל שתהיה השערה עבה יותר- כך ייקלט הפיגמנט טוב יותר והשערה תוחלש. שיער עדין או פלומתי לא ייקלט על ידי הקרן. לעור כהה יתאים טיפול בעזרת אינפרא אדום. מכשיר זה הינו מיוחד משום שניתן לשלוט בו ולכוון את אורך הגל הנפלט ממנו . הסרת השיער באמצעו מכשיר זה אינה דורשת קרם וג'ל לקירור שכן הטיפול אינו כואב.אופן הפעילות של האינפרא האדום זהה לזו של קרן הלייזר.                          לסיכום, רצוי לבדוק מספר מכונים לפני קבלת ההחלטה היכן תבצעו את ההסרה, שכן  מדובר בהשקעה כספית. אך כאשר לוקחים בחשבון את הרווחים של ההסרה מסתבר שהיא בהחלט שווה את חיסכון הזמן, ההשקעה, הסרבול, מתן החופש והספונטניות .חשוב לציין כי יש לבצע את הסרת השיער במכון שקיבל את אישור משרד הבריאות  אצל רופא מוסמך ובעל מכשור מאושר ממשרד הבריאות. חשוב מאוד שתקשיבו לעצמכם ולאינטואיציה – אם אין המטפל נראה לכם מספיק אמין בחרו מטפל אחר. התייעצו עם חברים ומכרים אשר טופלו במקום ובדקו את טווחי המחירים , בצורה זו תוכלו לגשת להסרה בתחושה הבטוחה ביותר.

כתיבת תגובה