הסרת שיער – בקיץ או בחורף

אמנם בישראל החורף נמשך לא יותר מכמה שבועות (ובשנים שחונות ניתן לספור את ימי החורף האמיתיים על כף יד אחת), ובכל זאת אנחנו אוהבים להיערך אליו, ובנוסף להגדיר פעילויות מסוימות כ"חורפיות" ואחרות כ"קיציות" (למרות שהעונה החמה שוררת כמעט כל השנה בארץ). כך, למשל, התכרבלות וצפייה בסרט סוחט דמעות מתאימה יותר לחורף (אלא אם כן יש לכם מזגן רב עוצמה במיוחד ואתם מכוונים אותו כל הקיץ ל-9 מעלות) – ואילו שחייה לילית מזוהה יותר עם הקיץ (אלא אם כן יש לכם בריכה פרטית מחוממת היטב). גם לגבי הסרת שיער ישנם הבדלים בין חורף לקיץ ובפרט כשמדובר בהסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער בלייזר – רצוי להתחיל בחורף, אפשר גם בקיץ

ישנן שיטות רבות למיגור שערות מיותרות מגופנו, מסכין הגילוח הישנה (והטובה, אבל המוגבלת), דרך מכשירים חשמליים שונים וכלה בהסרת שיער מיותר באמצעות גלי קול – אבל הלהיט הבלתי מעורער של ראשית המאה העשרים ואחת הוא הלייזר. הלייזר מככב רק לא רק בטיפולי הסרת שיער אלא גם בטיפולים רבים אחרים, אסתטיים וחיוניים, והודות לחדשנות שכרוכה בשמו וההצלחות המרשימות הנזקפות לזכותו הוא נהנה מביקוש ער.

העיקרון לפיו עובדת הסרת שיער באמצעות לייזר הוא אנרגיית חום המתבייתת על זקיק השערה (בזכות המלנין שבה שמושך את קרן הלייזר). החום פוגע בזקיק ובכך מחסל בעצם את השערה. על מנת שקרן הלייזר אכן תתביית על הזקיק ולא על העור, חשוב מאוד שתאי העור מסביב לשערה לא יכילו מלנין בעצמם – כך שראשית, הסרת שיער בלייזר אינה אפקטיבית כשמדובר בכהי עור (או לחילופין לבעלי שיער בהיר, שלכשעצמו אינו מכיל מלנין), ושנית, לקראת טיפולים באמצעות טכנולוגיה חדשנית זו מומלץ בחום לא להיחשף לשמש, שכן חשיפה זו מייצרת מלנין (שבעצם נועד להגן על העור ועל גופנו מפני קרינת השמש). מעטים הישראלים שאינם נחשפים כלל לשמש במהלך הקיץ – כך שהלייזר, במקום להסיר שיער מיותר, עלול לתקוף דווקא את העור ולגרום לאדמומיות ואף לכוויות.

מצד שני, חשוב לזכור שבחלק מהמקרים – ובפרט כשמדובר בהסרת שיער מאזורי גוף נרחבים יחסית – ישנו צורך במספר טיפולים באמצעות לייזר, עם מרווחים ביניהם, כך שגם אם מתחילים אותם בחורף בכל זאת הם יגלשו לאביב וגם לקיץ שלרוב מפתיע ומקדים להגיע. ואולי הפיתרון הוא פשוט לוותר על שיזוף (שממילא מזיק לעור) לטובת רגליים/גב/בטן/בתי שחי חלקים – שגם יישארו כאלה לאורך כמה וכמה שנים.

שיטות הסרת שיער נוספות

גם כשמדובר בשיטות הסרת שיער אחרות, השאלה אם לעבור טיפולים רחבי היקף יחסית בחורף או בקיץ מעוררת התלבטויות והתחבטויות.

מצד אחד בחורף ישנו פיתוי עז לוותר על טיפוח הגוף – ממילא ספונים רוב הזמן בבית, לבושים בטרנינגים מהוהים, וממילא רוב איברי הגוף אינם חשופים לעיני כל כמו בקיץ. גם הקור (היחסי, כמובן, בכל זאת מדובר בישראל…) ושעות החשיכה הרבות מפחיתים את המוטיבציה להשקיע בעצמנו, ויעידו על כך גם הכך וכך קילוגרמים שמתווספים לרבים מאיתנו בחורף (גם אם הוא קצר).

מצד שני, אם לא נערכים מבעוד מועד הקיץ עלול לתפוס אותנו "עם המכנסיים למטה" – ומילא עם המכנסיים למטה, אלא גם עם רגליים שעירות… כך שאולי בכל זאת להסיר שיער גם במהלך החורף: כך גם נרגיש טוב יותר (גם אם מעטים רואים את הגוף החלק למשעי עדיין אנחנו מרגישים אותו, דבר שכבר משפר את הדימוי העצמי ואת המצברוח), גם נימנע ממבוכות (כשבכל זאת נרצה לחשוף את הגוף…) וגם נפתח את הקיץ ברגל ימין עם גוף נטול שערות סוררות.

למידע נוסף על הסרת שיער לחצו כאן.

כתיבת תגובה