מכונות שונות להסרת שיער בלייזר

מאז שהומצאו שיטות להסרת שיער לפני יותר מעשור חלו שינויים והתפתחויות רבות בדמות טכנולוגיות מתקדמות אשר מספקות את המענה המבוקש לעור חלק ונטול שיער. בין השיטות הבולטות נמצאות הסרת שיער באמצעות לייזר ומכשירי אינפרא אדום, אשר זוכים לפופולריות גבוהה בקרב מטופלים ומכוני הסרת שיער. לשתי השיטות – לייזר ומכשירי אינפרא אדום יתרונות וחסרונות אך ברמת העקרון שניהם יעילים מאוד בהסרת שיער.

מכשיר להסרת שיער

בסיס פעילות זהה

מכונות לייזר להסרת שיער ומכשירי אינפרא אדום פועלים על בסיס דומה – התמקדות בזקיקי השערה באמצעות קרני האור, חימומם וקטילתם. בשני סוגי הטיפולים יש צורך לגלח את השיער בכדי להקל על קרני האור במהלך "התבייתותן" על השיערות. מאפיין משותף נוסף של מכשירי לייזר ושל מכונות אינפרא אדום הוא הצורך בסדרה של טיפולים לשם הסרת השיער, ואחוזי הצלחה הסופיים שעומדים על בין 70% – 85%.

גם מכונות לייזר להסרת שיער וגם מכשירי אינפרא אדום נחשבים לכואבים יחסית בעיקר בשל רמת החום הגבוהה שמשמידה את זקיקי השערה. בשני המקרים מדובר על סדרה של טיפולים המשתנים בהתאם לעובי השערה, לגוון שלה ולמיקום בגוף. הפעילות של שתי השיטות היא נקודתית – גם מכשירי לייזר וגם אינפרא אדום מתמקדים בכל פעם בזקיק שיער בודד, מה שהופך את הטיפולים לממושכים יחסית בהשוואה לטיפולים בטכנולוגיית shr לדוגמה ולפחות עדינים.

מכשיר להסרת שיער בלייזר

אינפרא אדום – מתאים לבעלי עור כהה

ההבדל העיקרי בין מכשירי לייזר לטכנולוגיית אינפרא אדום היא בהתאמה של האחרון גם לבעלי עור כהה כיוון שאורך גלי האור ניתנים לשינוי בהתאם לסוג העור ולגוונו. מכשירי אינפרא אדום יודעים לזהות את השערה גם אם הניגוד בינה לבין העור פחות בולט אך יחד עם זאת, גורם זה עשוי לגרום לסכנת כוויות גדולה יותר בהשוואה למכשירי לייזר. לבעלי עור כהה אין אפשרות אחרת מלבד מכשירי אינפרא אדום, אך עליהם להיות מודעים לסכנות.

הבדל נוסף בין אינפרא אדום לבין לייזר הוא שלאחרון ישנו סיכוי גבוה יותר לגרום לתופעות לוואי מגוונות, לעומת אדמומיות או עקצוצים בלבד במקרה של מכשירי אינפרא אדום, להוציא מקרים חריגים של כוויות. את ההבדלים ניתן לראות במיוחד במכשיר silkn. יחד עם זאת, האפקטיביות של מכשירי לייזר אינה מוטלת בספק וכאשר מדובר על עור בהיר עם שיער כהה מומלץ לבחור באפשרות זאת.

סגור לתגובות.