איך להעלים סימני מתיחה?

במהלך חיינו הגוף שלנו חווה תהליכים רבים של שינויים, ושינויים אלה נראים על גופנו. דיאטות, הריונות, שימוש בהורמונים, ועוד, אלו חלק מן הגורמים שבעקבותם נוצרים סימני מתיחה. סימנים אלו לא מסוכנים לבריאות אולם לא אסתטיים במיוחד.

מה זה סימני מתיחה

סימני מתיחה הם סימנים הנוצרים עקב מתיחה של העור באופן פתאומי ולא הדרגתי. הסימנים תחילה נראים כסימני קריעה בצבע ורדרד ואחר כך באופן הדרגתי הצבע הורדרד דוהה ונהיה לבן. לפי רופאים מומחים הסימנים מופיעים בשכבות עמוקות יותר של העור. כאשר אנחנו שמים קרם לחות הוא משפיע לחיוב על העור ומפחית את הסיכויים לקרעים בעור, אולם סימני המתיחה מופיעים דווקא בשכבות העמוקות יותר של העור ולפיכך הטיפול מעט יותר מסובך, אם כי רבים מדווחים כי בעת מריחת קרם לחות על אזורים עם סימני מתיחה ניכרת השפעה מיידית ומרגיעה על העור ועל הסימנים.

למי זה קורה

סימני מתיחה כאמור מופיעים לאחר שהגוף גדל במהירות. הסימנים יכולים להופיע אצל הקבוצות הבאות:

  • נשים לאחר הריון.
  • מרימי משקולות.
  • סובלים מהשמנה וצורכים תרופות ממשפחת הקורטיקוסטרואידים.
  • נשים לאחר דיאטה או לפניה.
  • מתבגרים שגדלים במהירות.

היכן זה מופיע על הגוף

נשים בהריון: אצל נשים בהריון הסימנים מופיעים לרוב באזור הבטן והירכיים.

נערים מתבגרים: אצל נערים מתבגרים הסימנים עשויים להופיע באזור הגב התחתון והמותניים.

נערות מתבגרות: אצל נערות מתבגרות הסימנים עשויים להופיע באזור העכוז ומתחת לשדיים.

 

כיצד ומדוע נוצרים הסימנים

על פי מומחים סימני המתיחה נוצרים בעור בעת מתיחה לא פרופורציאונלית של העור. מדובר בקרע או שבירה של סיבי הקולגן והאלסטין. תחילה מופיעים סימנים אדמדמים כתוצאה מהשתקפות כלי הדם. לאחר מכן כלי הדם שוב מתכווצים והסימנים הופכים ללבנים.

כיצד מטפלים

ישנם מגוון טיפולים בסימני המתיחה בעור כאשר המכנה המשותף של כולם הוא הרס השכבות התחתונות של העור ו\או יצירת מעין טראומה לשכבות אלו אשר גורמת להן "לתקן" את עצמן, להגיב לאותה טראומה בתהליך ריפוי שבסופו העור שב לקדמותו או לכל הפחות מטשטש את הסימנים באופן מובהק. תהליכים אלו של הריסת הרקמות התחתונות יכול להתבצע באמצעים כימיים, שימוש בלייזר, שיוף, ועוד.

כתיבת תגובה