הדרך למשרה מתגמלת בהסרת שיער בלייזר

התרבות המערבית המודרנית מעדיפה באופן מובהק את המראה החלק. אם עד לפני שנים לא רבות, רק נשים נהגו להסיר שיער מיותר מאזורים נרחבים בגופן, הרי שעם עליית הפופולאריות של המטרוסקסואליות גם גברים רבים וטובים פונים להסרת שיער בלייזר על מנת ליהנות מחזה חף משיער, גב חלק וכו'.

לאור הביקוש ההולך וגובר לגוף חלק למשעי, פותחו שיטות שונות להסרת שיער שכל אחת מהן מבוססת על טכנולוגיה אחרת. הפופולאריות ביותר הן IPL – הסרת שיער באמצעות קרני אור אינפרא אדומות; אפילציה – טכניקה המשתמשת במתח חשמלי כדי לפגוע בזקיק ובכך לגרום לנשירת השערה; והסרת שיער בלייזר – ניצול האפשרות למקד את הקרניים לאורך גל ספציפי על-מנת לסלק שיער. שיטה חדשה יותר שטרם כבשה פלח שוק נרחב היא הסרת שיער באמצעות גלי קול, המתאימה במיוחד לאזורים קטנים יחסית.

הביקוש ההולך וגובר לשיטות השונות הביא איתו, באופן טבעי, גם ביקוש ער לידיים עובדות בתחום. חיפוש באמצעות פורטל דרושים הוא הדרך הטובה ביותר למשרה מתגמלת בתחום.

למי מיועדת העבודה בהסרת שיער בלייזר?

ראשית, חשוב להדגיש כי לא כל אדם יכול להפוך למסיר שיער בלייזר בעקבות פנייה למודעה בה נתקל בפורטל דרושים, שכן גם אם טיפולי הסרת שיער בלייזר אינם נחשבים טיפולים רפואיים אלא שייכים לתחום האסתטי, עדיין ישנן דרישות סף מסוימות להפעלת המכשירים השונים.

בישראל החוק מחייב הפעלת מכשירי הסרת שיער בלייזר אך ורק על ידי רופאים, או אחיות העובדות תחת פיקוח רופא. את המכשירים המבוססים על טכניקת ה- IPL יכולים להפעיל גם טכנאי מכשור רפואי או קוסמטיקאיות, ובהתאם ניתן למצוא מכשירים אלה גם במכוני קוסמטיקה (מה גם שעלותם זולה יותר מזו של מכשירי הלייזר המיועדים להסרת שיער). בחלק מהמקרים, מגויסות להפעלת מכשירים אלה גם סטודנטיות לקוסמטיקה, שעבודתן מתבצעת כמובן תחת פיקוח הדוק של אנשי צוות מנוסים יותר.

בכל מקרה, המודעות השונות המופיעות בפורטל דרושים ומגייסות לעבודה מטפלות להסרת שיער פונות ברוב המקרים לבעלי/ות רקע רפואי או פרא-רפואי, או לחילופין בתחום הקוסמטיקה, וגם זיקה לאסתטיקה תתרום לסיכויי השגת המשרה המיוחלת.

איפה כדאי לעבוד?

מקומות העבודה העיקריים בתחום הסרת שיער בלייזר או בשיטות אחרות הם הרשתות הגדולות בתחום הטיפולים האסתטיים, שמפעילות סניפים בכל רחבי הארץ, ולצידן מכוני הקוסמטיקה הפרטיים שמציעים שירות מבוקש זה.

כשמחפשים עבודה ונכנסים לפורטל דרושים, ראשית יש לשים לב האם ההכשרה (הנדרשת כמעט תמיד על-מנת להבטיח תפעול נכון, בטוח ואפקטיבי של המכשירים השונים בהם נעשה שימוש) היא על חשבון החברה. כדאי גם לוודא עוד לפני החתימה על החוזה שעבור ימי ההדרכה משולמת משכורת, כפי שדורש החוק.

עוד כדאי לקחת בחשבון במהלך חיפוש עבודה בתחום הסרת שיער בלייזר שרוב המשרות מתבצעות במשמרות, שכן עלות המכשירים גבוהה למדי, ועל מנת שיהיה משתלם לרכוש אותם ולתחזק אותם (וכן לשלם את העלויות הרבות של אחזקת מכון או סניף במקום בולט ונגיש), פועלים המקומות המציעים הסרת שיער לאורך שעות רבות מדי יום. מאחר שהעבודה דורשת ריכוז, שמטבע הדברים הולך ודועך במשך יום עבודה ארוך מדי, מחולקות שעות הפעילות למשמרות – צורת עבודה המהווה יתרון למשל למי שלא אוהבת להשכים קום…

רוב המודעות המתפרסמות בפורטל דרושים בתחום הסרת השיער מבהירות כי מי שרוצה לעסוק בתחום צריכה להתאפיין גם ביחסי אנוש טובים וביכולת שירותית גבוהה – ואכן חשוב לזכור שטיפול הסרת שיער, כמו כל טיפול אחר, חייב להתבצע באווירה נינוחה ונעימה כשהמטופלים לא רק סומכים לחלוטין על המטפלת אלא גם מרגישים בנוח כשהם מפקידים את גופם בידיה.

כתיבת תגובה