הסרת שיער לצמיתות – הכיצד?

כמדי שנה, לקראת עונת הקיץ המתקרבת, נשים עתידות לחפש שיטות יעילות ומהירות להסרת שיער. לצד שיטות ביתיות, מיושנות ובעיקר זולות, כמו סכין גילוח, קרם ומשחה מכונת ביתית להסרת שיער והשעווה הכואבת, קיימות כיום שיטות שישכיחו את כאב המריטה, זיפי הגילוח וחוסר היעילות בשימוש בשיטות אלו. אז לפני שאתן בוחרות (שוב) להתפשר, ריכזנו עבורכן מידע מקיף על שתי שיטות מקצועיות ויעילות להסרת שיער לצמיתות, כך שתוכלו להרגיש חלקות לתמיד.

הסרת שיער בלייזר

זו השיטה הנפוצה והמוכרת ביותר להסרת שיער לצמיתות והיא ניתנת לידי ביצוע אך ורק במכונים מקצועיים להסרת שיער. שיטה זו מתבצעת באמצעות קרן אור שמפיק חום וחודר דרך העור לזקיק השערה, כך שבהגיעו לשורש השערה הוא מעכב ואף מונע צמיחה מחודשת של לפחות 85% משערות הגוף. בכדי לשמר את תוצאות ההסרה ובמטרה לטפל בזקיקי שערות שנעשות דלילות ופלומתיות, יש לחזור ולבצע כל מספר חודשים טיפולי תחזוקה משלימים ותקופתיים של הסרת שיער בלייזר. הלייזר אמנם מביא לתוצאות יעילות בהסרת שיער אך תהליך ההסרה עצמו כרוך בתחושות צריבה ועקצוץ קלות בעת מעבר הקרן על העור. יחד עם זאת, במרבית המכונים עושים כבר שימוש באמצעים לריכוך והרגעת העור באמצעות מערכת להתזת תרסיס קירור המשולבת במכשיר הלייזר. חשוב לציין כי בשל רגישות של צבעים ופיגמנטים כהים לספיגת קרני אור, הטיפול בלייזר אידיאלי בעיקר בעבור נשים בעלות עור בהיר ושיער כהה ועבה שאינן סובלות ממחלות או בעיות הורמונאליות הפוגעות בריפוי העור.

הסרת שיער IPL

בדומה להסרת שיער בלייזר, גם הסרת שיער בשיטת IPL (Intense pulsed Light) מבוססת על טכנולוגיה של הבזקים או פולסים של אור. ההבדל העיקרי ביחס לקרן הלייזר הוא שב-IPL ניתן להגביר או להחליש את העוצמה של גלי הלייזר. בשל כך שיטה זו מצמצמת את תחושות הצריבה והעקצוץ בתהליך ההסרה ובעיקר מונעת תופעות של פיגמנטציה בקרב  אנשים בעלי עור כהה וסוגים או צבעים שונים של שיער. בדומה ללייזר, הסרת שיער IPL ניתנת לביצוע בכל אזורי הגוף וגם היא נחשבת ליעילה ואפקטיבית בהרס השורשים של השערות. בנוסף, גם ב-IPL מדובר על סדרה של 10 טיפולים תקופתיים בממוצע שמטרתם לשמר את התוצאות שהושגו ולהשלים, ע"פ צורך, הסרת שיערות באזורים שבהם אלו הצליחו מעט להשתקם ונעשו דלילים.

לסיום, כך או כך, הסרת שיער בלייזר והסרת שיער ב-IPL נחשבות שתיהן לשיטות מקצועיות ומוצלחות ביותר להסרת שיער לצמיתות. בטרם תבחרו שיטה אחת על פני אחרת, יש להיוועץ עם רופא מומחה או עם מכון יופי מקצועי ומוסמך בתחום הסרת השיער. אלו יוכלו להתאים לסוג וצבע העור והשיער שלכן את סוג הטיפול המתאים ביותר. בנוסף, חשוב לציין כי לפני התחלת טיפולי הסרת שיער בלייזר או ב-IPL יש להקפיד לא להשתזף ולמנוע, ככל הניתן, חשיפה מוגברת לשמש.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה