שיטות הקיימות היום להסרת שיער במקומות שונים בגוף

עם חלוף השנים הופך עולמינו ליותר ויותר חלק כך שמראה מרשים, אסתטי ויפה מגיע יחד עם גוף חלק. הדרישה האופנתית אינה פוסחת על הגברים הסובלים נשירת שיער מגיעים אף הם אל מכונים שונים שמבצעים טיפולי אסתטיקה.

מהסכין עד מכשירי החשמל

אם בעבר, היינו צריכים להסתפק בשיטות משעבדות שמחייבות אותנו לבצע את פעולות הסרת השיער מידי כמה ימים- ביניהן גילוח שגורם לשיער להיות כהה ועבה יותר, קרמים שאינם מוציאים את השערה מהשורש ומתאימים בעיקר לאוכלוסייה הדתית שלא יכולה להעביר סכין על הגוף או שעווה שבמקרה הטוב מחזיקה מעמד במשך שבועיים וגורמת לכאבים אך לפחות עוקרת את השערות מהשורש כיום ניתן לעלות דרגה ולהשתמש במסירי שיער חשמליים ביתיים כדוגמת אפיליידי, סילק אפיל ועוד. המכשירים החשמליים עוקרים את השערה מהשורש- דבר שגורם לשיער להיחלש ולצמוח רק לאחר שבועיים. כמו כן, הם לא מלכלכים- בניגוד לשעווה. בנוגע לרמת הכאב, המכשירים החדישים פחות כואבים מהמכשירים שקדמו להם.

השיטות המתקדמות ביותר להסרת השיער

בין השיטות המתקדמות ביותר בימינו ניתן למצוא את הלייזר, האפילציה והאינפרא האדום- שלושת השיטות הללו פוגעות בשורש השערה ולכן הן יעילות ביותר. חשוב לציין כי השיטות לא מסירות את השיער לצמיתות אך יכולות להסיר עד כ- 90% מהשיער המיותר. כדי לבצע טיפול יעיל יש להתאים את השיטה למטופל.

להלן הסבר קצר על כל שיטה:

טכנולוגיית הלייזר מתבצעת באמצעות שליחת קרני אור שנספגות בפיגמנטים של זקיקי השערות והורסות אותן. הלייזר מתאים למגוון אזורים בגוף ועובד היטב על אנשים עם שיער כהה ועבה וגוון עור בהיר שלא מתכננים הריון או הנקה ולא חולים במחלות שמשבשות את יכולת ריפוי העור או סובלים מבעיות הורמנליות כמו למשל: מחזור לא סדיר, פעילות יתר או תת פעילות של בלוטות, תורשה, שיעור יתר ועוד. הסרת שיער בלייזר דורשת מספר טיפולים כאשר הרווח ביניהם הינו כמה חודשים. חשוב לדעת כי ההסרה עשויה לגרום לכאב אך ניתן להקל על הכאב באמצעות הזרמת אוויר קר ומשחות מאלחשות. מחיר הלייזר אינו נמוך- טיפול אחד של הסרת שיער ברגליים למשל עשוי לעלות כ- 750 ש"ח אך ניתן לקבל טיפול מסובסד בחלק מקופות החולים. כפי שציינו הלייזר יכול להסיר עד כ- 90% מהשיער.

שיטת האפילציה פועלת באמצעות מחלט חשמלית דקה שמוחדרת לשורשי השערות ומשמידה את הנימים שאחראיים על אספקת הדם לשערה. השיטה אינה פוגעת בתאים האחרים. האפילציה מתאימה לאזורים קטנים וניתן לבצע אותה בתור טיפול משלים להסרת שיער בשיטה מתקדמת אחרת. יש לציין כי עשויה להופיע תחושת כאב בעת ההסרה.

הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום מתבצעת על ידי שליחת הבזקי אור אל עבר שורש השערה. הבזקי האור מחממים והורסים את השערה. באמצעות האינפרא האדום ניתן לשלוח גלים בעלי אורך שונה ולהתאים אותם לגוון השיער ולגוון העור של המטופל. כדי להגיע לתוצאות טובות (ניתן להסיר עד כ- 80% מהשיער המיותר) יש לבצע מספר טיפולים. יש לציין כי גם שיטה זו  עשויה לגרום לכאב אך ניתן להפחית אותו באמצעות ג'ל מאלחש. טיפולי האינפרא האדום אינם זולים. המחיר הממוצע לטיפול הסרת שיער ברגליים למשל הינו 400 ₪.

השיטות החדשות להסרת שיער אינן זולות אך הן משתלמות ביותר ופותרות את המטופל משעבוד. שיהיה לכם קיץ חלק!

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה