חנוך רידר על הקשר שבין טיפוח הגוף לאיפור מקצועי

רוב בני האדם נוהגים לטפח את עצמם כך שייראו תמיד במיטבם, ולא רק ייראו במיטבם אלא גם ירגישו בשיאם. איפור מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מטיפוח הגוף והנפש, וכדאי ליישם את הטיפים של חנוך רידר כדי להתאפר באופן המחמיא ביותר בהתאם למבנה הפנים שלכם, המאפיינים הספציפיים של העור ושל האיברים השונים וגם כמובן ההעדפות שלכם.

איך להבטיח שהגוון של המייקאפ יהיה תואם לגוון העור?

אחת הטעויות הנפוצות היא מייקאפ שהגוון שלו אינו תואם את הגוון של העור, וכמובן שמדובר בגוון של אזור ספציפי בעור שכן לא בכל מקום יש לנו את אותו גוון עור – הצוואר למשל, במרבית המקרים, מעט בהיר יותר מעור הפנים, שכן הוא נמצא בצילו של הראש ופחות חשוף לשמש.

בהתאם חשוב מאוד להשתמש במייק-אפ בתבונה, כדי לא ליצור מראה לא אחיד ומעט מוזר. המפתח לכך הוא מריחת מעט מייק-אפ באזור הלסת. התוצאה הרצויה היא "היעלמות" של המייק-אפ, שכן אם הוא משאיר כתם סימן שהגוון אינו מתאים. לאחר שמגיעים לגוון המדויק, יש למרוח את המייק-אפ באופן אחיד על כל האזורים, כך שתהיה אחידות בין גוון הפנים לגוון העור בגוף – המריחה היא לכיוון השערות, האוזניים ואז לכיוון הצוואר. חנוך רידר מציין שבלא מעט מקרים הכיוון האחרון נשכח, וחבל שכך,שכן זוהי מריחה חשובה במיוחד.

קודם קרם לחות ורק אז איפור

המלצה בסיסית נוספת של חנוך רידר היא לא לשכוח להעניק לעור את הלחות שהוא זקוק לה. עור יבש הוא עור שמזדקן בקצב מואץ, ועל כן למי שרוצה לטפח את עצמו ולכל מי שרוצה להבטיח לעצמה מראה שובה לב, הבסיס הוא לחות – ורק לאחר מריחת קרם לחות והמתנה בת מספר דקות, מעבר לשלב האיפור.

בנוסף לברכה שטמונה בלחות עצמה, היא מסייעת לאיפור להיספג טוב יותר ובכך ליצור את המראה המחמיא ביותר האפשרי.

שפתון בגוון מט שמחזיק מעמד

עוד "טריק" של מאפרים מקצועיים שכדאי לאמץ במסגרת טיפוח הגוף והבטחת מראה מרשים במיוחד הוא שימוש בטלק אחרי מריחת שפתון. פידור של האודם אחרי המריחה של השפתון, שכמובן חייבת להיות מדויקת ובגוון שמתאים לעור הפנים שלכן, מקנה לשפתון – כל שפתון שהוא של כל חברה שהיא – מראה מט ובנוסף מאפשר לו להחזיק מעמד לאורך שעות רבות. כדאי להשתמש בכמות גדולה יחסית של טלק (וכמובן לא לשכוח להעיף אותה…)

איך להפיק את המקסימום מהמסקרה?

שימוש בצלליות להדגשת העיניים ללא מסקרה מקנה להן מראה מעט חיוור, כזה שמשהו חסר בו. שימוש נכון במסקרה כולל מריחה מפנים הריסים לכיוון חוץ, תוך כדי שמקפידים היטב להפריד בין הריסים. אין צורך להשתמש ביותר משתי שכבות מסקרה – כמות גדולה מדי עלולה ליצור גושים לא רצויים.

טיפ נוסף של חנוך רידר מיועד לבעלות העיניים הקטנות – מריחה נוספת, בחלק הפנימי של הריסים (זה שקרוב אל האף), תדגיש אותם. חשוב למרוח ישר, כלפי חוץ. יצירת מראה חתולי בעזרת מסקרה אפשרית אם מבצעים מריחה הצידה, לכיוונן של הרקות.

גוף חלק משיער ועור עם בוהק מרשים

הסרת שיער מיותר מהווה אף היא מרכיב חיוני במסגרת טיפוח הגוף, הן לנשים וגם לגברים שכבר מבינים שעור חלק נראה מרשים יותר, עם או בלי איפור. הדרך הטובה ביותר להסיר שיער גוף מהמקומות שבהם הוא אינו רצוי היא באמצעות טכנולוגיית הלייזר, שמבטיחה גם אפקטיביות גבוהה במיוחד, גם עמידות לטווח ארוך וגם מינימום תופעות לוואי – כך שאין צורך להשקיע זמן רב באיפור מקצועי כדי לטשטש את תופעות הלוואי שמתרחשות לאחר טיפולי הסרת שיער בשיטות אחרות.

איך להבטיח עור פנים חיוני וקורן גם ללא איפור?

איפור מקצועי מחולל פלאים למראה עור הפנים שלנו, אבל כדאי כמובן שהוא ייראה קורן וחיוני ומרשים גם ללא איפור, כך שנוכל לשמור את האיפור היותר מסיבי רק לאירועים ייחודיים, ובמהלך שגרת היומיום נוכל "להסתפק" באיפור מינימלי.

המפתח לעור פנים בריא ובעל מראה מחמיא הוא תזונה נכונה. בהקשר זה מדגיש חנוך רידר שמצד אחד ישנם מאכלים שכדאי להימנע מהם או לכל הפחות לצמצם את הכמות שלהם בתפריט, ומצד שני ישנם מאכלים שכדאי להרבות באכילתם שכן הם תורמים תרומה של ממש לעור פנים מוצק, חלק ושובה לב.

המאכלים שכדאי לצמצם הם אלה המעובדים, שכן הם מעודדים היווצרות רדיקלים חופשיים שפוגעים בעור הפנים שלנו (ובעצם בעור בכל אזורי הגוף). גם צבעי מאכל, קמח לבן וסוכר לבן מזיקים לעור הפנים שלנו, ועוד דגש הוא לצמצם את כמות השומן הרווי בתזונה (שומן רווי נמצא בבשר, בחלב ומוצריו וכן בשמן דקלים ושמן קוקוס), שכן הוא מאיץ את הזדקנות העור וגורם לו להיראות עייף.

המאכלים שמעניקים לעור הפנים שלנו יופי ובריאות הם ירקות ופירות כתומים (שיש בהם פרו ויטמין A), פירות יער (שעשירים בוויטמין C), ירקות ממשפחת המצליבים (כרובית, כרוב על סוגיו השונים, ברוקולי ועוד – בין השאר הם מונעים פצעונים בתקופת המחזור), שיבולת שועל, גרעיני דלעת,

למה ממליץ חנוך רידר להקדיש זמן רב ככל האפשר לתחביבים ולפעילויות מהנות?

טיפ נוסף של חנוך רידר אולי נשמע מובן מאליו, אבל לא תמיד אנחנו זוכרים זאת. כדאי מאוד להקדיש זמן רב ככל האפשר לפעילויות מהנות, שכן גם הן משפיעות לטובה על עור הפנים שלנו – כשאנחנו נהנים, הגוף מפריש הורמונים בעלי השפעה חיובית, ואילו כשאנחנו במתח ובלחץ, קורה ההיפך. בהתאם, למרות שלא תמיד קל ליישם את העצה הזו, חשוב מאוד להשתדל ליהנות.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה