הכל על טיפולי פילינג לפנים

נשים מעוניינות להיראות במיטבן כל העת. הרצון קיים במיוחד כאשר הן מבלות מחוץ לבית בעיסוקיהן השונים, אבל גם כאשר הן נמצאות בתוכו בחברת בן הזוג והמשפחה. הפנים משמשות מעין "כרטיס ביקור", ולמעשה, מייצגות אותן. משום כך, הן זוכות לטיפול על בסיס קבוע, יומי, שגרתי ומיוחד הנערך על פי הצורך. עור הפנים הוא אחד האברים בו יש לטפל כדי לשמור על החיוניות והרעננות שלו. נשים בעלות עור פנים בעל מרקם עדין מטפלות בו באמצעות חומרים מזינים השומרים על חיוניותו. לעומתן, נשים אשר מרקם העור שלהן יבש וזקן יזדקקו לטיפול אינטנסיבי יותר. פילינג הוא טיפול מיוחד שבמסגרתו משפרים את איכות העור.

קילוף שכבת עור מתה

במהלך טיפול פילינג לפנים, מקלפים את שכבות העור העליונה קילוף עדין. שכבות אלו נחשבות למתות והסיבות לכך הן מגוונות: הזדקנות, חשיפה לשמש, שינויי אקלים, תזונה לקויה, שימוש בתרופות, סיבות גנטיות ותורשתיות ועוד. קיימות 3 שיטות עיקריות לביצוע פילינג לפנים.

פילינג כימי – הסרת שכבות מתות על ידי פירוקן באמצעות חומרים פעילים מיוחדים כמו חומצת פירות.

פילינג מכאני – הסרת שכבות עור מתות על ידי שפשופן באמצעות מכשירים מיוחדים. הפרוצדורה נעשית בחדר ניתוח עם הרדמה בגלל הכאבים. שפשוף על ידי גבישים (פילינג קריסטל)

פילינג לייזר – הסרת שכבות מתות על ידי שריפה ואידוי שלהן. גם פרוצדורה זאת מחייבת הרדמה (לפחות מקומית) עקב הכאבים.

פילינג שטחי, בינוני ועמוק

מבחינים בפילינג המתבצע בשלוש דרגות עומק בעור.

פילינג שטחי – מסיר שכבות עליונות וכתמים שטחיים. ניתן לבצע אותו גם בבית. התקלפות העור מלווה בתחושות גרד ועקצוץ ואודם זמני ומקומי. לאחר שמגיעים לתוצאה הרצויה יש לתחזק את העור על בסיס קבוע באמצעות חומרים מזינים ואחרים.

פילינג בינוני – מגיע לכתמים עמוקים יותר ולקמטים עדינים. מבצעים אותו במרפאה בהשגחת מומחה. הוא עלול לכאוב מעט ויתר תופעות הלוואי דומות לאלו של פילינג שטחי. האפקט שלו הינו כשנה.

פילינג עמוק –  מגיע לשכבות העור העמוקות יותר, מטפל ביסודיות בקמטים עמוקים וגורם למיצוק עור מסוים. מבוצע בחדר ניתוח עם הרדמה. לאחר הפרוצדורה ייתכנו כאבים חזקים שיש צורך לטפל בהם. קיימת גם סכנה מסוימת להפרעות בקצב הלב. בגלל כל הסיבות הללו מתבצעת כל הפרוצדורה תחת השגחה הרפואית צמודה.

ייעוץ וטיפול מקצועי

מומלץ לבצע טיפולי פילינג לאחר ייעוץ עם מומחים לנושא הם ידריכו את הלקוחה באופן הביצוע בבית ויבצעו טיפולים משלימים ונדרשים גם במרפאות שלהם. יש צורך להתאים טיפול לעור הפנים על מנת לקבל את האפקט הטוב ביותר. במקרים רבים, טיפולי פילינג שטחי ובינוני יספיקו להחיות את העור ויימנע הצורך מפרוצדורה מורכבת של פילינג עמוק. הייעוץ ניתן על פי מצב העור על פי סוגי הכתמים, הקמטים והנמשים שבו. בנוסף, מוודאים שאין נקודות חשודות שעלולות להיות ממאירות ומסוכנות, כך, שיש ערך מוסף חיוני לשירות מקצועי בתחום.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה