סילקן סנסאפיל – Silk n sensepil

המין האנושי – גברים ונשים כאחד – אוהב את עצמו חלק ביותר ויותר אזורים בגוף. כתוצאה מכך, הסרת שיער היא תחום שמתפתח בצעדי ענק: עוד ועוד רופאים מציעים הסרת שיער (בעיקר לטווח ארוך), מכוני יופי רבים מציעים זאת, ובמקביל יש מכשירים רבים שמאפשרים הסרת שיער, גם לטווח הארוך, בנוחיות בין כתלי הבית.

אחד המכשירים המתקדמים ביותר הוא ה- silk n sensepil (שיש המכנים אותו פשוט silk sensepil). זהו מכשיר להסרת שיער בבית, והוא חלק מקו מוצרים שלם הנקרא silk'n – מכשירים להסרת שיער שפעילותם מבוססת על אור, והם מיועדים להפעלה ביתית. ה- silk sensepil, כמו אחיו לקו המוצרים הנ"ל, מאושר לשימוש ע"י ה- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) והוא קל לתפעול ונוח לשימוש.

טכנולוגיה

ה- silk n sensepil פועל בטכנולוגיית ה- HPL. טכנולוגיה זו נכנסה לשימוש בתחום הסרת שיער בשלהי המאה העשרים, והעיקרון העומד בבסיסה הוא שימוש באנרגיה אופטית כדי למנוע צמיחת שיער. בשיטה זו – הנקראת גם פוטותרמוליזה – משוגרת קרן אור בעלת עוצמה חזקה ומדויקת אל הגוף, אך בשל הדיוק שלה היא נקלטת רק בפיגמנט שבקצה השערה (ואז החום מסכל את צמיחת השערה) ואילו באפידרמיס וברקמה לא נספגת שום אנרגיה של חום ולא נגרם להם כל נזק.

כמו במכשירים אחרים המשמשים להסרת שיער, גם עם ה- silk sensepil נזדקק למספר טיפולים עבור כל אזור. הסיבה היא שלכל שערה בגוף האדם שלושה שלבי חיים: אנגן (צמיחה), קטגן וטלוגן (מנוחה). רק שערות שנמצאות בשלב האנגן מושפעות מהחום, ואילו האחרות שנמצאות במנוחה כלל לא ייפגעו (לא כשמשתמשים ב- silk sensepil ולא כשמשתמשים במכשירים אחרים בטכנולוגיית ה- HPL וגם לא במכשירי לייזר למיניהם). סדרת הפעלות של מכשיר ה- silk n sensepil באותו אזור תבטיח פגיעה בכל השערות (כל פעם שערות אחרות נמצאות בשלב האנגן) ובכך יצירת אזור חלק למשעי ונעים למגע.

למי ואיפה מתאים ה- silk n sensepil

ה- silk n sensepil מתאים כמעט לכל מי שרוצה ליהנות מהסרת שיער בנוחיות בין כתלי ביתו, פרט לבעלי עור כהה. שימוש ב- silk sensepil על עור כהה הוא למעשה בלתי אפשרי שכן המכשיר מאובזר בחיישנים המאבחנים את צבע העור ומונעים הפעלה על עור כהה מדי. כמו כן אסור להשתמש במכשיר אחרי שיזוף משמעותי.

ה- silk n sensepil אידיאלי להסרת שיער כהה. במקרים מסוימים נרשמו הצלחות גם בהסרת שערות בלונדיניות באמצעות silk n sensepil. ניתן להסיר שיער מבתי השחי, מהזרועות, מהרגליים, מהפנים (מקו הלחי ומטה – חובה להיזהר מכל משמר מפגיעה בעיניים!!) ומהמפשעות. מספר הטיפולים תלוי בגודל האזור וצפיפות השער בו.

אופן השימוש ב- silk sensepil

מכשיר ה- silk n sensepil מצויד בנורה (מתכלה) שהיא זו שבוזקת אור שהופך לחום המסכל צמיחת שערות באזור המטופל. יתרונו המרכזי של מכשיר זה על פני מכשירים אחרים בני אותה משפחה, והעושים שימוש אף הם בטכנולוגיית ה- HPL, הוא שטח הכיסוי הנרחב שלו: כ- 6 סמ"ר לכל הבזק אור. בנוסף, נדרשת המתנה של 3.5 שניות בלבד בין הבזק אחד למשנהו, כך שניתן לכסות אזורי גוף גדולים בזמן קצר יחסית (רגל שלמה בכרבע שעה, לדוגמה).

הנורה של ה- silk sensepil מסוגלת לייצר 750 הבזקים – ואז יש להחליף אותה. בתי שחי ניתן להפוך לחלקים באמצעות נורה אחת בלבד, וכך גם מפשעות. לאזורים רחבים יותר יידרשו מספר נורות – אך בכל מקרה ככל שמתקדמים בטיפול מספר הנורות הדרוש יורד.

כתיבת תגובה